IMS ÜRÜNLERİ

Intelligent Motion Systems

 

 

Akıllı Programlanabilir Mikroadım Sürücülü MDrive Adım Motorlar, MikroLYNX ve LYNX Kontrol Modulleri - Hibrit Adım Motorlar - Mikro Adım Sürücü ve Sistemleri - Karma Adim Motor Sürücüleri - Yarım ve Tam Adım Sürücüler - Güç Kaynakları

                                      MDrive MOTOR ve SÜRÜCÜ

•Elektroniği Üzerine Entegre Kompak Adım

Motor ve Sürücüsü entegre yüksek torklu Mdrive tasarımcılara projelerinde dahili elektronigi ile büyük kolaylık salar. Sistem maliyetlerini azaltıp, montaj süresini kısaltarak, kompak, güçlü ve pahalı olmayan bir çözüm sunar. MDrive NEMA 1.8° standartlarında 14, 17, 23 ve 34 boyutlarında üretilmektedir. Bütünlesik sürücüleri Yarım/Tam Adım veya 1 tam adım 0.5 den 256 mikro adıma kadar bölen 14 kademede ayarlanabilir çözünürlüge sahip Mikroadım tipindedir. MDrive Akıllı Hareket Kontrol tipi MDrive Nümerik ve MDrive Hız Kontrol tipleri opsiyonel olarak dogrusal hareket mili, enkoder, ve elle çevirebilmek için topuz seçenekleri sunmaktadır.

•MDrive Nümerik

MDrive Nümerik, programlanabilir bir kontrol ünitesi ile motor ve sürücüyü bünyesinde barındrır. Opsiyonel olarak entegre enkoderi ile kapalı çevrim kontrol yapabilmektedir. MDrive Nümerik ile ilave olarak bir PLC veya bir merkezi kontrolör kullanma ihtiyacız ortadan kalkar. 62 eksene kadar birbiriyle haberleserek senkronizasyon yapabilir. Her bir motor dört adet  programlanabilir 5-24Vdc Dijital Giris/Çıkıs 1 adet Analog Giris 5 MHz adım saat çık ve 51200 adım/tur mikroadım çözünürlügüne sahiptir. MDrive Nümerik 1 adet noktadan noktaya yada çok noktalı RS485 iletisim portuna sahiptir.

•MDrive Hız Kontrol

MDrive Hız Kontrol bünyesinde bir motor ve degisken hız kontrollü  bir  mikroadım  sürücüsünü  barındırır. MDrive Hız Kontrol hassas hız kontrolü için dahili 100 kilohertze kadar frekans çıkıs üreten dijital bir osilatöre sahiptir.  Hızını    kullanıcı tarafından ayarlanması için hız ayar giriine15 ila 25kHz PWM darbe yada 4-20mA veya 0-5V uygulanarak ayarlanabilir. Tek yönlü yada iki yönlü (joystik ile kumanda için) çalma modu vardır. Bilgisayarınızın   paralel   portundan   baglanarak   ayarların degitirebilmenizi saglayan bir grafik arabirimine sahiptir. MDrive Hız Kontrol versiyonu MDrive17, MDrive23 ve MDrive34 modellerinde seçilebilir.MDrive14 NEMA 14 boyutunda, +12 den +48 VDC beslenebilen yarım / tam adım sürücüye sahip bir step motordur.  Fazla tork gerektirmeyen düsük güçlü ancak yerin önemli oldugu uygulamalar için küçük ve kompak yapısı ile idealdir.
MDrive17 NEMA 17 boyutunda, +12 den +48 VDC beslenebilen mikroadım adım sürücüye sahip torku güçlendirilmis bir step motordur. MDrive17 ile istege bal olarak entegre enkoder, topuz ve dorusal hareket mili de kullanlabilir.
MDrive23 NEMA 23 boyutunda, +12 den +48 VDC yada +24 den +75VDC beslenebilen mikroadım adım sürücüye sahip torku güçlendirilmis bir step motordur. MDrive23 ile istege bal olarak entegre enkoder, topuz ve dorusal hareket mili de kullanlabilir.
MDrive34 NEMA 34 boyutunda, +12 den +48 VDC yada +24 den +75VDC beslenebilen mikroadım adım sürücüye sahip torku güçlendirilmis bir step motordur. MDrive34 ile istege bal olarak entegre enkoder, topuz ve dorusal hareket mili de kullanlabilir.