IMS ÜRÜNLERİ

Intelligent Motion Systems

 

 

Akıllı Programlanabilir Mikroadım Sürücülü MDrive Adım Motorlar, MikroLYNX ve LYNX Kontrol Modulleri - Hibrit Adım Motorlar - Mikro Adım Sürücü ve Sistemleri - Karma Adim Motor Sürücüleri - Yarım ve Tam Adım Sürücüler - Güç Kaynakları

                                     MikroLYNX ve LYNX KONTROL MODÜLLERİ

 
•IB462, IM463, IB104, IB106 ve IB1010

Bütünlesik Programlanabilir Kontrol,
Minyatür, Yüksek Performanslı Bipolar Adım Motor Sürücüleri


IB serisi adım motorlar günümüzde mevcut olan en küçük ve en uygun fiyatlı sürücülerdendir. Ancak daha büyük ve daha pahalı sürücülerde bulunabilecek tek kaynak gereksinimi, optik olarak izole edilmiş girişler, yarım tam adım seçimi ve duyulabilir sesi elimine eden 20kHz’in üzerinde bir kıyma oranı sunmaktadırlar. IB462 de 140cm3 lük alana sığdırılmış olan 160W lık güç IB1010 da maksimum 1800W a kadar çıkar. Bu sürücüler için prototip ve tasarım değiştirme zamanlarını kısaltan bir arabirim kart da mevcuttur.


•Hız Kontrol Ürünleri

IMS ultra minyatür karma step motor sürücüler ile kullanılmak üzere kompak hız kontrol ürünleri geliştirmiştir. Alışılageldik çözümlerle karşılaştırıldığında daha az bakım ve maliyet ile daha kolay ayarlanabilirlik, hassas ve kararlı hız kontrolü ve daha geniş hız aralığına sahiptirler. Bu hız kontrol kartlar hassas hız kontrolü için dijital bir osilatör kullanılmaktadır. Çıkış frekansları OSC-462H için 60kHz ve OSC-805H için 100kHz’e kadardır. Çıkış frekans hız kontrol girişine uygulanan gerilimin değişmesi ile değişir. Bu yenilikçi ürünleri lineer hız cihaz olarak yada sisteminizin joystik arabirimi olarak kullanlabilirsiniz. Hız kontrolü için kullanıldığında cihaz programla bir ivmelenme profilini kullanarak eksen hızını belirlenmiş bir min / maks değer arasında değiştirir. Joystik arabirimi olarak kullanıldığında kullanıcı merkez pozisyonunu, maksimum sol ve maksimum  pozisyonlarını belirleyebilir. Hz kontrol girişine uygulanan gerilim ile eksenin hem hız hem de yönü kontrol edilir.

Hz kontrol kartlarının yanında gelen konfigürasyon yazılım ile 10 adet kurulum parametresi değiştirilerek tüm operasyonel parametreler kullanıcı tarafından ayarlanabilmektedir. Ayarlar silinmeyen tip hafızada saklanılarak istenildiğinde yeniden değiştirilebilir. Bu bir dizi güçlü özelliğe ek olarak hız kontrol kartlar saat ve yön çıkışlar ile birden çok sürücünün kas katlanabilmesini de salar. Bu çıkışlar kartın ana adım saat ve yön çıkışların takip eder. Kablo bağlantılar 15 pinlik çıkarılabilir bir vidalı konnektör ile sağlanır. PC’nizin paralel port ile kart üzerinde 10 pinlik IDC bağlantı noktası arasında bağlantı sağlayan opsiyonel bir parametre kablosu mevcuttur.